Zámorskú NHL počas ZOH neprerušia, Bettman definitívne potvrdil nie

New York 30. mája (TASR) - Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman potvrdil, že nepreruší súťaž počas zimných olympijských hier v Pjongčangu v roku 2018. Bettman okrem toho uviedol, že All-Star víkend bude v Tampe Bay. Táto informácia iba posilnila rozhodnutie neprerušiť profiligu, pretože prehliadka najväčších hviezd sa počas uplynulých zimných olympijských hier nekonala. Znamená to, že hokejisti z najlepšej ligy sveta budú v Kórejskej republike chýbať.

NHL prerušila súťaž počas každej olympiády od roku 1998. Bettman povedal, že chuť majiteľov klubov odobriť prestávku počas ZOH mala klesajúcu tendenciu, nakoľko neprinášala požadovaný prínos. "Už pred šiestimi týždňami sme jasne deklarovali, že nemáme záujem prerušiť ligu kvôli olympiáde v Pjongčangu. Viem, že existovali rôzne pripomienky, buď zo strany Reného Fasela, prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie, alebo od zástupcov hráčov. To naznačuje, že táto otázka bola otvorená, ale nie je to tak. Nie sme proti olympiáde, ale sme proti prerušeniu súťaže," uviedol Bettman na tlačovej konferencii počas prvého finálového zápasu o Stanleyho pohár.

Gary Bettman ďalej informoval, že NHL sa bude snažiť podporiť svoje podnikanie v Číne a preto sa v septembri v Šanghaji a Pekingu odohrá exhibičný zápas medzi Vancouvrom Canucks a Los Angeles Kings. Neznamená to však, že NHL povolí svojim hráčom štart na zimnej olympiáde v Pekingu v roku 2022.© 2013 - 2021, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X