Sagan druhý v 3. etape Okolo Švajčiarska

Bern 12. júna (TASR) - Austrálsky cyklista Michael Matthews z tímu Sunweb sa stal víťazom 3. etapy pretekov Okolo Švajčiarska. Slovák vo farbách tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan prišiel do cieľa na druhej pozícii. Pondelňajšia 159,3 km dlhá etapa z Menzikenu do Bernu priniesla podľa očakávania v závere hromadný špurt, v ktorom si Sagan držal šancu na víťazstvo, ale nestačil na Matthewsa. Austrálčan sa vďaka etapovému triumfu a časovej bonifikácii posunul na čelo celkového poradia, pred tímovým kolegom Tomom Dumoulinom má náskok desiatich sekúnd. Sagan poskočil v klasifikácii na tretiu pozíciu, na Matthewsa stráca po 3. etape jedenásť sekúnd.

"Ďalšia náročná etapa Okolo Švajčiarska, hektické finále počas horúceho dňa. Tím perfektne splnil plán, ktorý sme mali ráno. Musel som odovzdať zo seba všetko, ale bohužiaľ, v záverečnom špurte ma zatvorili a skončil som druhý. V najbližších dňoch nás čaká ďalší pokus," citovala Sagana oficiálna stránka tímu Bora-Hansgrohe.  © 2013 - 2021, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X