Jozef Beständig novým šéfom slovenského krasokorčuľovania

Bratislava 3. júna (TASR) - Novým prezidentom Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ) sa stal Jozef Beständig, ktorého za šéfa zvolili delegáti sobotňajšieho valného zhromaždenia SKrZ v Bratislave. Informoval o tom SKrZ na svojej facebookovej stránke. Bývalý slovenský reprezentant, ktorý so sestrou Oľgou súťažil v športových dvojiciach aj na vrcholných podujatiach (vrátane ZOH 2002), nahradil vo funkcii Felicitas Babušíkovú, keď vo voľbách dostal 33 zo 45 hlasov delegátov. Tridsaťdeväťročný Beständig má štvorročný mandát.

Felicitas Babušíková, ktorá už nekandidovala, odovzdala svoju pozíciu so vztýčenou hlavou. "Prišiel čas prenechať vládnutie a rozhodovanie mladším. Oni to určite zvládnu. Zväz im odovzdávame v dobrej kondícií," uviedla v tlačovej správe odchádzajúca šéfka SKrZ. V súvislosti s uplynulým obdobím v slovenskom krasokorčuľovaní Babušíková vyzdvihla majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnili v Bratislave v januári 2016. "Bola to veľká výzva. Je to megaorganizácia, kde na konci musí všetko do seba zapadať. Zvládli sme to na jednotku s hviezdičkou aj s finančným plusom. Je tu výzva, aby sa v roku 2021 uskutočnili majstrovstvá sveta v Bratislave. Máme na to, vieme to robiť. V apríli 2018 je potrebné podať žiadosť na ISU o organizáciu. Dúfam, že nový výkonný výbor SKrZ to urobí. Na základe úspechu ME 2016 máme veľké šance získať svetový šampionát," dodala.© 2013 - 2021, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X