Bývalý šéf UCI aj bývalý člen exekutívy MOV Verbruggen zomrel po boji s leukémiou

Amsterdam 14. júna (TASR) - Vo veku 75 rokov zomrel bývalý dlhoročný prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Hein Verbruggen z Holandska. Podľa hovorcu Holandského cyklistického zväzu zomrel Verbruggen v utorok v noci. Tri roky bojoval s leukémiou, informovala agentúra AP. Na čele svetovej cyklistiky stál Hein Verbruggen v rokoch 1991 – 2005. Bol aj členom Medzinárodného olympijského výboru (MOV), i jeho exekutívy. V oboch organizáciách zastával až do svojej smrti čestné funkcie.

V uplynulých rokoch Verbruggen čelil obvineniam, že pomáhal kryť doping Američana Lancea Armstronga. V roku 2013 to vyhlásil samotný Armstrong, ktorý pre doping dodatočne prišiel o všetkých sedem titulov z Tour de France. To isté konštatovala v roku 2015 nezávislá reformná komisia. Verbruggen potom pohrozil UCI žalobou.© 2013 - 2021, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X