Marketing SOM

Atraktívny olympijský marketing

Olympijské hry sú v porovnaní s inými športovými podujatiami nepochybne najdôležitejšou a najsledovanejšou udalosťou. Sú fenoménom, o ktorý prejavuje záujem tri a pol miliardy obyvateľov našej planéty. Olympijská rodina združuje 205 národných olympijských výborov. Televízne prenosy z olympijských hier sú sledované nielen športovcami a ich fanúšikmi, ale aj príležitostnými televíznymi divákmi športových prenosov, čiže z pohľadu sponzora veľkým počtom súčasných či potenciálnych klientov.

Sponzorovanie olympijského hnutia je významným marketingovým nástrojom s medzinárodným dosahom. Stať sa sponzorom národného olympijského tímu a olympijského hnutia je vynikajúcou investíciou v oblasti reklamy najmä preto, lebo všetky hodnoty, ktoré zákazník dostáva v spojení s olympijskou reklamou, sú pozitívne - priateľstvo, fair play, úspech...

Olympijské hry sú výhradným vlastníctvom Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorý vlastní všetky k tomu sa vzťahujúce marketingové práva. MOV riadi celkovú stratégiu olympijského marketingu s cieľom pomôcť financovať organizáciu olympijských hier a bežné aktivity olympijského hnutia.

Olympijský marketing zahŕňa všetky aspekty súkromného financovania. To znamená predaj práv na televízne a rozhlasové vysielanie, sponzorské a podporovateľské programy, programy mincí a známok, licenčný program, príjem z predaja vstupeniek na hry, atď.
 

Pozitívne vnímanie olympijských hier

Podľa medzinárodného výskumu, ktorý uskutočnila agentúra Meridian Marketing: www.mmgusa.com
 • 91 % respondentov považuje OH za najväčšie športové podujatie 
 • 87 % respondentov spája OH s najvyššou úrovňou úspechu 
 • 85 % predstavuje výborný hodnotový model pre mládež 
 • 81 % ich pokladá za zdroj národnej hrdosti a symbol medzinárodnej spolupráce
 • 77 % za nástroj, ktorý zbližuje svet
Aj z tohto dôvodu sa Slovenský olympijský výbor orientuje na firmy, ktoré svojim renomé a kvalitou výrobkov či poskytovaných služieb neznížia prestíž olympizmu, a ktoré môžu reprezentovať svoju krajinu kdekoľvek na svete. Najlepším firmám vo svojom odbore ponúkame spoluprácu a možnosť zapojiť sa do podpory olympijského hnutia na Slovensku.
 

Predaj olympijskej symboliky

Symbol olympijských kruhov je celosvetovo známou značkou. Je to najznámejší symbol športového sveta. Tvorí ho päť olympijských kruhov, ktoré sú vzájomne prepojené a predstavujú spojenie piatich kontinentov a stretnutie športovcov celého sveta na olympijských hrách. Spája sa s najlepšími športovcami a je symbolom fair play.

Práva na používanie symboliky Slovenského olympijského výboru a Slovenského olympijského tímu udeľuje Slovenský olympijský výbor a predaj olympijskej symboliky zabezpečuje prostredníctvom obchodnej spoločnosti Slovenská olympijská marketingová, a. s., ktorej je SOV stopercentným vlastníkom.

Dôležité upozornenie! Podľa zákona NR SR č. 226/1994 č. 65 je použitie olympijskej symboliky na území Slovenskej republiky podmienené súhlasom Slovenského olympijského výboru.


Čo ponúkame ?

Ponúkame Vám možnosť spojiť hodnoty olympizmu a hodnoty vašej spoločnosti.

Slovenský olympijský výbor cieľavedome buduje a rozvíja svoju sponzorskú rodinu. Byť jej členom znamená identifikovať sa aj vo svojej obchodnej a finančnej činnosti vysokým renomé, kvalitou značky či výrobku, mať povesť serióznosti.

Pred nami je zaujímavý a atraktívny olympijský program:

 

OLYMPIJSKÉ ŠPORTOVÉ PROJEKTY

 • EYOF Trabzon 2011
 • YOG Insbruck 2012
 • OH London 2012
 • EYOWF Brasov 2013
 • EYOF Utrecht 2013
 • ZOH Sochi 2014
 • YOG Nanjin 2014
 • OH Rio De Janeiro 2016

 

Slovenská olympijská marketingová, a.s.,

Vám ponúka možnosť spolupráce so Slovenským olympijským výborom v nasledovných kategóriách reklamného partnerstva:

1. Generálny partner
2. Hlavný partner
3. Dodávateľ
4. Mediálny partner

Olympijská marketingová spoločnosť, a.s., je pripravená pomôcť Vám s návrhmi a s výberom optimálnej kategórie. Tieto návrhy pripravíme na základe našich špecifických znalostí danej problematiky, ale i s ohľadom na zameranie Vašej firmy, cieľový trh, účinnosť pôsobení, investované finančné prostriedky atď.


Kontaktujte nás:

Kukučínova 26 838 08 Bratislava tel.: +421 2 4925 6120
fax: +421 2 4925 6121 e-mail: tomko@olympic.sk

Autor: SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X