OH Sydney 2000- Pavol a Peter Hochschornerovci, zlato

 

PAVOL a PETER HOCHSCHORNEROVCI (3 zlaté, 1 bronzová medaila)

 

SYDNEY 2000 – ZLATO: vodný slalom, C2

Výsledky: 1. PAVOL HOCHSCHORNER, PETER HOCHSCHORNER (SR) 237,74 s (2), 2. Krzystof Kolomański, Michal Staniszewski (Poľ.) 243,81 (0), 3. Marek Jiras, Tomáš Máder (ČR) 249,45 (6).

Po zisku zlata - Pavol Hochschorner: „S prvou jazdou sme neboli celkom spokojní. Po druhej, ktorá bola veľmi dobrá, sme zostali ticho na vode, čakajúc, čo sa stane. Jediné, čo sme si v tých chvíľach povedali, bolo, že môžeme aj vyhrať.“ Peter Hochschorner„Keď sme pred štyrmi rokmi v televízii sledovali olympijské víťazstvo Michala Martikána, povedali sme si, že ak sa nič vážne nestane, raz by sme aj my mohli mať olympijskú medailu... Určite to pre nás bola motivácia do ďalšej prípravy.“

Príbeh medaily: Bratislavské dvojičky Peter a Pavol Hochschornerovci prišli na svoju prvú olympiádu ako víťazi generálky na trati v Penrithe v predošlom roku. Vo veku 21 rokov boli topfavoriti, veď pred OH vyhrali seriál Svetového pohára, získali zlato na majstrovstvách Európy a vyhrávali takmer všade. V Sydney sa sčítavali časy z dvoch finálových jázd. Po prvej boli bratia vinou jedného dotyku bránky druhí, so stratou 1,73 s za francúzskou dvojicou Adisson, Forgues. Francúzi však v druhej jazde minuli 21. bránku, čím úplne vypadli z hry. Dvojičky napriek jednému dotyku bránky triumfovali s priepastným, viac než šesťsekundovým náskokom pred čisto idúcou poľskou dvojicou Kolomański, Staniszewski, a ich otec-tréner Peter Hochschorner st. chtiac-nechtiac skončil vo vode penrithského kanála... Bratia maximálne vyťažili z nového vodáckeho areálu v Čunove pri Bratislave, ktorý otvorili krátko po OH 1996. „Teraz sme tam ako doma,“ povedal po triumfe Pavol.

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X