OH Peking 2008- Zuzana Štefečeková, striebro

 

PEKING 2008 – STRIEBRO: športová streľba, trap

Výsledky: 1. Satu Mäkeläová-Nummelová (Fín.) 91 b, 2. ZUZANA ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 89, 3. Corey Cogdellová (USA) 86.

Zuzana Štefečeková po zisku striebra: „Bolo to finále o nervoch a počítaní. Ja strieľam vo finále raz dobre, raz zle – teraz to bol len priemer. Dvakrát mi vo finále vyšla teória, že keď sa nedívam na Fínkin výstrel, tak netrafí. Na tretíkrát to však už nevyšlo.“

Príbeh medaily: Napriek bronzu z MS 2003 sa na OH v Aténach 24-ročná nitrianska rodáčka Zuzana Štefečeková neprebojovala. Krátko po olympiáde však vyhrala v trape finálové preteky Svetového pohára v Nikózii a o dva roky neskôr na pretekoch SP v Čching-ťuane utvorila finálový svetový rekord 96 bodov. Do Pekingu zverenka Branislava Slamka prišla ako jedna z favoritiek. V kvalifikácii jej síce nevyšla druhá z troch sérií („uleteli“ jej v nej až štyri z 25 holubov), ale v hodinovej prestávke pred treťou sa upokojila, potom skolila všetkých 25 holubov a do šesťčlenného finále postupovala zarovno s Fínkou Mäkeläovou-Nummelovou z prvého miesta so 70 bodmi. Vo finále mala druhý najlepší nástrel – 19 asfaltových „holubov“. Ale keďže skúsená a o 14 rokov staršia Fínka zostrelila ešte o dvoch viac, pre Zuzku zostalo v deň jej menín striebro.

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X