OH Peking 2008- Pavol a Peter Hochschornerovci, zlato

 

PEKING 2008 – ZLATO: vodný slalom, C2

Výsledky: 1. PAVOL HOCHSCHORNER, PETER HOCHSCHORNER (SR) 190,82 s (4), 2. Jaroslav Volf, Ondřej Štepánek (ČR) 192,89 (0), 3. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 197,37 (2).

Po zisku zlata - Pavol Hochschorner: „Bývame rýchlejší v druhej jazde, preto nám jej preloženie na ďalší deň nevyhovovalo. Celú noc čakať na jednu jazdu bolo jednoducho hrozné. Strašne to bolo ponaťahované a náročné. Tri dni sme nič nejedli, ani sme sa poriadne nevyspali. Ale po finálovej jazde akoby sa zlomil Kriváň a spadol dolu. Toľká ťažoba mi spadla z pliec.“ Peter Hochschorner„Semifinálová jazda nám celkom nevyšla, chceli sme to čím skôr napraviť vo finálovej a zmeniť výsledok. Neveril som, že mladí a málo skúsení Nemci s krátkym časovým odstupom zopakujú výkon zo semifinále. Z čakania na ďalší deň som mal preto veľmi zmiešané pocity.“

Príbeh medaily: Pred OH vyhrali Peter a Pavol Hochschornerovci majstrovstvá Európy a boli topfavoriti. Jazdili v životnej forme a na extrémne náročnej vode v Šun-ťi chceli potvrdiť svoju dominanciu. V kvalifikácii zvíťazili, ale v semifinále na jednoducho postavenej trati „ťukli“ jednu bránku a nečakane ich v ňom predstihla mladá nemecká dvojica Michel, Piersig. Po semifinále sa však strhla obrovská búrka a finále (rovnako ako aj finále kajakárok) museli organizátori preložiť na ďalší deň. Napriek psychicky vypätej situácii dvojičky s prehľadom získali tretie zlato. V súčte časov zo semifinále a finále boli jasne najrýchlejší a striebornú českú dvojicu Volf, Štěpánek, ktorá absolvovala dve čisté jazdy, predstihli aj so štyrmi trestnými sekundami o viac než dve sekundy. Hochschornerovci triumfom potvrdili jednoznačnú dlhodobú dominanciu, aká v tomto športe nemá obdobu.

Autor textu: Ľubomír Souček

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X