OH Atény 2004- Jozef Krnáč, striebro

 

JOZEF KRNÁČ (1 strieborná medaila)

ATÉNY 2004 – STRIEBRO: džudo, do 66 kg

Výsledky: 1. Masato Učišiba (Jap.), 2. JOZEF KRNÁČ (SR), 3. Georgi Georgiev (Bul.) a Yordanis Arencibia Verdecia (Kuba).

Jozef Krnáč po zisku striebra: „Nikdy nemyslím ďalej, ako na najbližší zápas. Prišiel som sem s cieľom vyhrať prvý súboj, a teraz mám striebro. Základom u mňa bolo myslieť na niečo iné.“

Príbeh medaily: Najväčším favoritom súťaže džudistov do 66 kg bol iránsky dvojnásobný majster sveta Mirasmaeli, lenže pri vážení mal dve kilá nad limitom a diskvalifikovali ho. Podľa všetkého to urobil naschvál, aby nemusel v prvom kole nastúpiť proti súperovi z Izraela Vaksovi. Za týchto okolností dominoval Japonec Učišiba, ktorý všetky svoje zápasy vyhral na ipon. Životné výkony podal v Aténach Bratislavčan Jozef Krnáč, ktorý už predtým mal na konte dve medaily z majstrovstiev Európy. Zverenec trénera Rastislava Mezovského sa pričinil o najmenej očakávanú slovenskú medailu v Aténach. Na úvod za 93 sekúnd zdolal Nigérijčana Booma, potom za 77 sekúnd Španiela Peňasa, vo štvrťfinále za 79 sekúnd Alžírčana Meridžu. Až v semifinále s ním Kubánec Arencibia vydržal bojovať celých päť minút, Krnáč ho zložil na ipon v poslednej sekunde. Podľahol až vo finále za 106 sekún na ipon Ušičibovi. Večer mu v Slovenskom dome v prístavnom Pireu k medaile zablahoželal aj bývalý prezident Medzinárodného olympijského výboru Juan Antonio Samaranch.

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X