OH Atény 2004- Jozef Gonci, bronz

 

JOZEF GÖNCI (2 bronzové medaily)

 

ATÉNY 2004 – BRONZ:  športová streľba, vzduchová puška 60

Výsledky: 1. Žu Čchi-nan 702,7 b, 2. Li Ťie (obaja Čína) 701,3, 3. JOZEF GÖNCI (SR) 697,4.

Jozef Gönci po zisku bronzu: „Chcel som sa v Aténach presadiť hlavne vo vzduchovke, ale o medaile som nehovoril – len o finále. V minulosti som sa sám psychicky ničil, chcel som za každú cenu všetko vyhrávať. Nemal som priestor na žiadne prehry, nerátal som s nimi. Vďaka zmenenému postoju sa teraz športom bavím.“

Príbeh medaily: Po OH 1996 v Atlante sa Jozef Gönci stal superhviezdou svetovej streľby a v rokoch 1998 aj 1999 ho Medzinárodná federácia športovej streľby vyhlásila za najlepšieho strelca sveta – stal sa majstrom sveta i Európy, dominoval v pretekoch Svetového pohára. Na OH 2000 v Sydney ho však sužovala silná chrípka a jeho maximom bolo ôsme miesto. Na ďalšiu olympijskú šancu teda musel čakať štyri roky, počas ktorých nemal stabilného trénera. Do Atén však prišiel vo výbornej forme. Vo vzduchovej puške 60 Košičan v najtesnejšom možnom súboji s Juhokórejčanom Min-ho Čeonom získal po ôsmich rokoch znovu bronz. Z osmičky finalistov vypálil „rozlúčkový“ náboj ako posledný – bronzový mal hodnotu 10,4. Víťazný Číňan Žu dosiahol finálový svetový rekord. Na cenný kov siahal Gönci aj v ľubovoľnej malokalibrovke 60, napokon však skončil štvrtý. Príslušnosť k absolútnej svetovej špičke potvrdil aj deviatym miestom v „kráľovskej“ ľubovoľnej malokalibrovke 3x40. 

Autor textu: Ľubomír Souček

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X