Vyšla oficiálna knižná pamätnica SOV zo ZOH 2018 s názvom PJONGČANG 2018

BRATISLAVA 6. apríla (SOV) - Krátko po Veľkej noci sa na pultoch kníhkupectiev objavuje oficiálna knižná pamätnica Slovenského olympijského výboru z februárových XXIII. zimných olympijských hier v Kórejskej republike s názvom PJONGČANG 2018. Je to už siedma zimná a celkovo trinásta slovenská olympijská pamätnica. Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa ani raz nestalo, aby nevyšla naša publikácia z olympiády. O najnovší prírastok sa v spolupráci so SOV postarala spoločnosť BRILAND, s.r.o. Kniha vyšla s finančnou podporou Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru a Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s.

 

Kniha PJONGČANG 2018 sa venuje predovšetkým pôsobeniu slovenských športovcov. Dominuje pochopiteľne biatlon a najúspešnejšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá v Pjongčangu získala jednu zlatú a dve strieborné medaily. Fotografia prvej dámy slovenského športu s jej tromi cennými kovmi zo ZOH 2018 je zvečnená na titulnej strane. V publikácii sú aj profily a príbehy ďalších osobností slovenského športu, ktoré sa pod piatimi kruhmi výrazne presadili. Biatlonistka Paulína Fialková a zjazdárka Petra Vlhová si vybojovali rovnako ako ženská biatlonová štafeta piate miesta. Samostatná kapitola je venovaná rozlúčke našej zjazdárskej legendy Veroniky Velez Zuzulovej. Knižná pamätnica SOV zo ZOH v Pjongčangu dosť obšírne zaznamenáva aj účinkovanie novo sa formujúcej slovenskej hokejovej reprezentácie.

 

Kniha PJONGČANG 2018 ponúka aj najzaujímavejšie momenty celých hier, všetky dôležité fakty, osobnosti, ich výroky, bohatú štatistiku a výsledkový servis, stručné predstavenie všetkých slovenských reprezentantov, i prehľadnú chronológiu olympijského diania deň po dni. Bohatá je aj fotografická časť s najzaujímavejšími momentkami a osobnosťami zimnej olympiády.

 

Plnofarebná knižná publikácia PJONGČANG 2018 vyšla na 160 stranách formátu A4. Zostavil ju Milan Vranka, zodpovedným redaktorom bol Ľubomír Souček. Predslov napísal prezident SOV Anton Siekel. Na textovej časti sa podieľalo osem autorov – Ivor Lehoťan, Peter Pašuth, Roman Riša, Ľubomír Souček, Stano Ščepán, Ján Šiller, Boris Vanya a Milan Vranka. O obrazovú časť sa postarali najmä Ján Súkup a Ladislav Perényi, publikáciu dopĺňajú aj fotografie Tlačovej agentúry SR a ďalších autorov. Pod príťažlivú grafickú úpravu sa podpísal Peter Buček, ktorý stvárňoval aj viaceré predchádzajúce knižné olympijské pamätnice SOV.
 

Oficiálna prezentácia knihy sa uskutoční v rámci galavečera SOV z OH v Pjončangu 27. apríla v Bratislave.                    

Autor: (vra)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X