Ohňostroj zažiaril, oheň zhasol, hry v Buenos Aires sa skončili

Buenos Aires 19. októbra (SOV) - V olympijskej dedine mládeže sa uskutočnil záverečný ceremoniál, ktorý ukončil III. olympijské hry mládeže v Buenos Aires.

Pôvodne sa ceremoniál mal uskutočniť na jednom z mestských štadiónov, údajne z ekonomických dôvodov hry napokon ukončili priamo v dedine. Slovensko získalo na hrách dovedna 3 medaily, zásluhou kanoistiek Kataríny Pecsukovej (striebro v šprinte K1) a Emanuely Luknárovej (zlato v slalome K1 a bronz v slalome C1). Práve Luknárová bola na slávnostnom ukončení hier vlajkonosičkou Slovenskej výpravy. Po ceremoniáli v dedine vypukla veľká rozlúčková tanečná párty plná zvukových a svetelných efektov.

Slovenská výprava sa v piatok zúčastní na stretnutí s komunitou Slovákov žijúcich v Argentíne. Z dejiska hier naši odletia v sobotu 20. októbra, domov sa vrátia na druhý deň.
Spoločná fotka našej výpravy pred záverečným ceremoniálom. Foto SOV/Andrej GalicaEmanuela Luknárová so slovenskou vlajkou. Foto SOV/Andrej GalicaNástup vlajkonosičov na záverečnom ceremoniály. Foto SOV/Andrej Galica
 

Autor: Ján Šiller

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X