OHM: Oslabené slovenské družstvo cyklistov v kritériu nebodovalo, obsadilo celkovú 19. priečku

Buenos Aires 17. októbra (SOV) - V stredu pod piatimi kruhmi zo Slovákov pretekali len cyklisti. Kritérium Tomáš Meriač s horúčkou a citeľnými následkami nedeľňajšieho pádu nedokončil. Ťarcha povinnosti dobrého výsledku zostala na Lukášovi Kubišovi. 

Meriač odstúpil už v jednom z úvodných kôl. Kubiš celý čas jazdil v hlavnej skupine a pôsobil dobre. Podstatné bolo, aby ho nepredbehol žiadny z Rusov, abý tí nepreskočili oslabené slovenské družstvo v celkovom hodnotení.

Smola sa napokon nevyhla ani Lukášovi, v poslednom zo 16 okruhov dostal defekt. Musel čakať na nový bicykel a zatiaľ ho obaja Rusi predbehli. Ani jeden z nich však neskončil do 16. miesta, takže body do celkového hodnotenia nezískali. Kubiš obsadil 29. miesto z 32. klasifikovaných. Siedmi nedokončili, jeden Novozélanďan ani neštartoval.  

Celkové poradie družstiev:
1. Kazachstan (418 b.), 2. Luxembursko (276 b.), 3. Veľká Británia (253 b.), ...19. Slovensko (5 b.). 

Lukáš Kubiš: "Všetko som stavil na záverečný špurt, lebo tam bol dvojnásobok bodov. Nevyšlo to. Je to škoda, lebo mal som dobré nohy, ale defekt to zmenil." 
Na trati je piaty zľava Lukáš Kubiš, v pozadí sedí na bicykli eliminovaný Tomáš Meriač. Foto SOV/Ján ŠillerLukáš Kubiš počas prehánky, ktorá zastihla cyklistov uprostred horúceho slnečného dňa. Foto SOV/Andrej Galica

Autor: Ján Šiller

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X