OHM: Luknárová získala bronz, Slovensko má kompletnú medailovú zbierku!

Buenos Aires 16. októbra (SOV) - Čerstvá olympijská šampiónka z OHM Emanuela Luknárová po včerajšom triumfe v slalome K1 dnes bola najrýchlejšia aj v kvalifikácii C1 a postúpila priamo do osemfinále. O viac než sekundu za Slovenkou zaostala Iránka Nirvana Asadbekiová, tretí najlepší čas dosiahla Nemka Lewandowska.

Luknárová v osemfinále vyradila Gulbakhor Fayzievovú z Uzbekistanu, od ktorej bola rýchlejšia o viac než 5 s.
Najlepší čas dosiahla aj vo štvrťfinále, kde vyradila Kazašku Nurlanovovú ! V semifinálovom súboji predviedla Nemka Zola Lewandowska heroický výkon a Emanuelu v tesnom finiši zdolala o 39 stotín sekundy. Luknárovej čas bol rýchlejší, ako v prípade oboch pretekárok z druhého semifinále, to však vo vyraďovacích súbojoch nehrá rolu. V boji o 3. miesto sa Luknárová dnes druhýkrát stretla s Asadbekiovou a nadelila jej viac než 4 sekundy. Emka bronzom skompletizovala medailovú zbierku Slovenska na hrách. 
Luknárová dosiahla najrýchlejší čas zo všetkých štartujúcich, no skončila tretia. Foto SOV/Andrej Galica

Autor: Ján Šiller, foto SOV/Andrej Galica

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X